14. Międzynarodowa Konferencja „Wyzwania dla Europy – projekt dla przyszłej generacji”

Wydział Ekonomii, Biznesu i Turystyki Uniwersytetu w Splicie we współpracy z Komisją Europejską i pod auspicjami Prezydenta Republiki Chorwacji organizuje 14. Międzynarodową Konferencję „Wyzwania dla Europy – projekt dla przyszłej generacji”, która odbędzie się w dniach 17–19 maja 2023 r. w Bol.

Celem tego wydarzenia (odbywającego się co dwa lata) jest stworzenie forum dla naukowców i praktyków z różnych krajów, reprezentujących różnorodne kultury i środowiska, do dyskusji nad aktualnymi kwestiami ekonomicznymi dotyczącymi Europy jako ważnego gracza globalnego, jak również samego europejskiego systemu gospodarczego, stojącego w obliczu różnych zmian w dynamicznie zmieniających się warunkach. Podczas konferencji wykłady wygłoszą wybitni naukowcy, w tym laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych: prof. Eric Maskin z Uniwersytetu Harvarda oraz prof. Alvin E. Roth z Uniwersytetu Stanford.

Tematami tegorocznej edycji będą wzrost i rozwój, konkurencyjność przedsiębiorstw, cyfrowe i ekologiczne rozwiązania dla przyszłej generacji, miasta i regiony (sesja przygotowana we współpracy z chorwacką sekcją stowarzyszenia ERSA), wyzwania i doświadczenia Chorwacji oraz wyzwania i szanse dla gospodarki UE. Każdy z wymienionych tematów ogólnych obejmuje m.in. rozmaite kwestie finansowe, społeczne, gospodarcze i techniczne.

Więcej informacji: https://conference.efst.hr/.